Csepelen több lakótelepre irányult a ferencvárosi deportálás. 34 csepeli lakásba több száz romát költöztettek. Nem túlzás a szám, hiszen egy esetben papíron 17, a valóságban pedig 24 roma költözött egyetlen csepeli lakásba.
Gegesy Ferenc ferencvárosi polgármester és az általa vezetett SZDSZ-MSZP-s önkormányzat éveken keresztül költöztette át a ferencvárosi szociális bérházakban élő lakóikat más fővárosi kerületekbe. A túlnyomó részben roma származású szociális bérlőknek nem volt választásuk, kénytelenek voltak elfogadni a számukra kijelölt új lakóhelyeket.
A deportálás kizárólag MSZP-SZDSZ-es vezetésű kerületekbe irányult, egy százmilliárdos ingatlanüzlet érdekében folyt, és több ezer romát érintett. Gyanítható, hogy a ferencvárosi ingatlanüzletből „jutott mindenkinek”, ezért maradt mindez titokban. A cigány családok életkörülményei a legtöbb esetben még rosszabbá vagy kilátástalanná váltak. A kitelepítettek között nagy számban voltak olyanok, akik képtelenek voltak beilleszkedni, átvenni új környezetük életvitelét – vagy egyszerűen bűnöző életmódot folytattak.
Csepelen több lakótelepre irányult a ferencvárosi deportálás. 34 csepeli lakásba több száz romát költöztettek. Nem túlzás a szám, hiszen egy 2009-ben nagy botrányt kavart esetben papíron 17, a valóságban pedig 24 roma költözött egyetlen csepeli lakásba. A kitelepítettek közül a beilleszkedni nem tudó családok olyan sebeket ütöttek a csillagtelepi, Ady Endre úti vagy Árpád utcai lakóközösségekben, melyeket máig nem sikerült kiheverni. Az ingatlanárak lezuhantak, megnőtt a „nyakláncletépős” bűnözés, a kertvárosi, királyerdei környezetben a besurranásos lopások száma, és ezzel együtt a cigánysággal szembeni előítéletek. Az áttelepítések óta jelentősen nőtt a radikális, cigányellenes vagy neonáci szervezetek csepeli támogatottsága is.
Csepel olyan pofont kapott a Gegesy Ferenc által vezetett ferencvárosi, és a vele együttműködő, a deportálásokat elhallgató helyi vezetéstől, amit nem lehet kiheverni. Tóth Mihály polgármester, Szenteczky János, a helyi vagyonkezelő vezérigazgatója és Horváth Gyula szociális és kisebbségi ügyekért felelős alpolgármester, fővárosi képviselő ennek az összeesküvésnek a szereplői voltak.
Mindezen okoknál fogva az otthonaikért aggódó, jóérzésű és békeszerető csepeliek nevében most arra szólítjuk fel a fővárosi MSZP, DK és az Együtt-PM szervezeteit, hogy haladéktalanul léptessék vissza Gegesy Ferencet és Horváth Gyulát a jelöltek közül!
Budapest, 2014. augusztus 7.
Ábel Attila
elnök
Fidesz-Magyar Polgári Szövetség csepeli szervezete